بیست و چهارمین همایش انجمن زمین شناسی ایران برگزار شد بیست و چهارمین همایش انجمن زمین شناسی ایران برگزار شد

 | تاریخ ارسال: 1400/8/29 | 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه بیست و چهارمین همایش انجمن زمین شناسی ایران در روزهای سه‌شنبه ۲۵ و چهارشنبه ۲۶ آبان ماه ۱۴۰۰ به میزبانی دانشگاه خوارزمی به صورت مجازی و حضوری برگزار شد. در مراسم افتتاحیه این همایش در سالن ابوریحان دانشگاه، جناب آقای دکتر عزیز اله حبیبی ریاست دانشگاه خوارزمی، ضمن خوش‌آمدگویی به نقش و اهمیت علوم زمین در توسعه کشور اشاره کردند. آقای دکتر جمشید شنبه زاده معاون پژوهش و فناوری دانشگاه نیز توجه به نوآوری و استفاده از فناوری های نوین در حوزه های مختلف علوم و علوم زمین را بعنوان یک اصل بنیادین و از ضرورت های روز کشور دانستند. آقای دکتر منصور قربانی، ریاست انجمن زمین شناسی ضمن برشمردن اهمیت زمین شناسی در توسعه عمرانی و معدنی کشور، به نقش علوم زمین در تولید ناخالص داخلی اشاره کردند.
آقای دکتر علیرضا شهیدی ریاست سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، ضمن تبیین جایگاه علوم زمین و عملکرد سازمان زمین شناسی، وضعیت موجود و برنامه های آینده این سازمان را تشریح کردند. سخنران کلیدی همایش آقای دکتر سامان رضوی عضو هیات علمی دانشگاه ساسکاچوان کانادا و عضو کارگروه امنیت آب بودند که آخرین دستاوردهای مدیریت جامع منابع آب را در مقیاس جهانی با در نظر گرفتن تمامی ذینفعان به همراه الگوهای موفق معرفی کردند.
آقای دکتر بهزاد مهرابی دبیر علمی همایش، هدف از برگزاری این همایش را ایجاد زمینه مناسب برای انتقال دانش، تجربیات و ‏تبادل نظر استادان، محققان و پژوهشگران بین المللی و داخلی دانستند و بر کاربردی بودن پژوهش ها برای رفع مشکلات جامعه بویژه در بخش آب، بلایای طبیعی، منابع معدنی و چالش های زیست محیطی تاکید کردند. پژوهشگران سراسر کشور تعداد ۱۱۷ مقاله به دبیرخانه همایش ارسال کردند و در این همایش ۲۳ مقاله توسط پژوهشگران داخلی و ۸ مقاله توسط پژوهشگران بین المللی از کشورهای اتریش، ایتالیا، کانادا، آمریکا، فنلاند، شیلی و ترکیه در حوزه های مختلف علوم زمین به صورت سخنرانی و ۸۶ مقاله به صورت پوستر ارایه شد.
در مراسم اختتامیه که به مدیریت دبیر علمی همایش، رییس انجمن زمین شناسی و آقای دکتر مجید قاسمی سیانی دبیر اجرایی همایش برگزار شد با تشریح شاخص ها و مراحل مختلف داوری ها و انتخاب افراد پیشکسوت و برتر، از آقایان دکتر جمشید شهاب پور بعنوان استاد پیشکسوت و دکتر مرتضی مومن زاده بعنوان زمین شناس پیشکسوت قدردانی شد. از پژوهشگر، دانشجوی دکتری و کارشناسی ارشد برتر قدردانی و عکس برتر سال نیز معرفی شد. از میان سیزده عنوان کتاب ارسالی، کتاب برتر و کتاب های شایسته تقدیر معرفی و از نویسندگان آنها قدردانی شد.

 
 CAPTCHA

دفعات مشاهده: 617 بار   |   دفعات چاپ: 30 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر